بازار فروش غنچه گل محمدی 50 گرمی تزئینی

غنچه گل محمدی تزئینی یکی از زیباترین مدل غنچه های گل است که غنچه ی این گل بیشتر در شهر هایی مثل کاشان و قمصر کاشت می شود. در آنجا زمین های بزرگ کشت گل محمدی وجود دارد که برای گلاب گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

بازار فروش غنچه گل محمدی 50 گرمی تزئینی

کاربرد غنچه گل محمدی چیست؟

کاربرد غنچه گل محمدی چیست؟ گل محمدی و غنچه گل محمدی کاربرد های بسیار زیادی دارد و در کار های مختلفی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. غنچه های گل محمدی هم تزئینی هستند و هم درمانی. 

مثلا در تزیین ظروف سنتی بزرگ از غنچه این گل استفاده می کنند به صورتی که درون ظرف را پر از گل ها و غنچه های گل محمدی می کنند که جذابیت زیبایی به این ظرف ها می دهد. 

یکی دیگر از کاربرد های مهم غنچه گل محمدی استفاده آن در چایی و انواع دمنوش ها می باشد. دم کشبدن غنچه گل محمدی و نوشیدن دمنوش آن، چه در چایی و چه در دمنوش، فوایدی را به همراه دارد.

 نوشیدن دم کشیده گل محمدی در بین وعده های غذایی باعث لاغری و کالری سوز و چربی سوز می شود که این یکی از  فواید آن است. 

یکی دیگر از ویژگی ها و کاربرد های غنچه گل محمدی در گلاب گیری است. گلاب گیری که یکی از صنایع رایج در ایران به خصوص در شهر کاشان و قمصر است از این غنچه استفاده می کنند. 

همچنین به دلیل عطر و رایحه خوبی که این گل دارد از این گل در عطر درست کردن هم استفاده می کنند و از غنچه این گل اسانس های گل محمدی تهیه می کنند. 

صادرات غنچه گل محمدی تزئينی صورتی

صادرات غنچه گل محمدی تزئينی صورتی صادرات غنچه گل محمدی صورتی که از زیباترین مدل های گل محمدی است می تواند صرفه اقتصادی خیلی خوبی برای کشور داشته باشد. 

با توجه به اینکه زمین های کشت و پروش زیادی در بعضی از شهر های ایران داریم مثل کاشان و یا قمصر وجود دارد برای همین می توان این گل ها را هم به صورت غنچه و هم به صورت گلاب به کشور های دیگر صادر کرد. 

غنچه های گل محمدی به دو رنگ صورتی و بنفش وجود دارد که بیشتر غنچه هایی با رنگ صورتی در بازار پیدا می شود. قیمت هر کیلو غنچه به سالم بودن یا نبودن آن و یا تمیز بودن یا نبودن آن بستگی دارد. 

غنچه گل های محمدی به دو صورت تر و خشک صادر می شود که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. البته قیمت غنچه خشک بالاتر از غنچه تر می باشد. به جز اصفهان در شهر های دیگری مثل آذربایجان شرقی، کرمان، مشهد و همدان هم زمین های بزرگ کشت گل محمدی و غنچه گل محمدی یافت می شود که تولیدی ها و شرکت های زیادی در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند. 

اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند