سایت غنچه گل محمدی خشک تزئينی کرمان

گل محمد یک گیاه بسیار مفید است و برای درمان دردهای شکمی، قفسه سینه، تقویت قلب، خونریزی قاعدگی، مشکلات گوارشی و یبوست مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از بهترین و با کیفیت ترین گل های محمدی در کشور غنچه گل محمدی خشک کرمان است.

سایت غنچه گل محمدی خشک تزئينی کرمان

صفر تا صد تولید غنچه گل محمدی

صفر تا صد تولید غنچه گل محمدی

  در طب سنتی ایران  گل محمدی  از جایگاه مهمی  برخوردار است، از نظر اقتصادی گل محمدی گیاهی با ارزش و دارای کاربردهای درمانی در پزشکی مدرن است، خاصیت ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی، ضد درد، ضد التهاب، ضد دیابتی و ضد افسردگی است.

 در کل گل محمدی به عنوان گیاه مقدس باستان شناخته، گل محمدی به عنوان پادشاه گل ها از زمان های قدیم سمبل عشق، پاکی، ایمان و زیبایی بوده است، این گیاه از ایران سرچشمه گرفته و استخراج اسانس از گل های آن از قرن هفتم هجری شمسی آغاز شده است، این گیاه به اروپا آورده شد و در کشورهای اروپایی نیز کشت می شود.  امروزه بلغارستان و ترکیه تولیدكننده های اصلی روغن گل محمدی در جهان هستند و روغن گل محمدی بلغارستان بهترین آنها شناخته شده است

روغن گل محمدی 

 اسانس گل محمدی یا طلای مایع یک روغن گران قیمت است، یک روغن زرد کم رنگ است، که با روش های مختلف تجاری استخراج می شود، بلغارستان، ترکیه و مراکش اصلی ترین تولیدکننده روغن گل محمدی در جهان هستند. 

گلاب

گلاب به دلیل خاصیت آرامش بخش بودن در مراسم مذهبی مانند شستن خانه خدا در مکه (عربستان سعودی) و همچنین برای طعم دادن به غذاها در ایران استفاده می شود.

گل های خشک

 جوانه های خشک شده و گلبرگ های گل محمدی در مواد غذایی به عنوان عطر و طعم و ملین فروخته می شوند، در ایران از گل های خشک شده گل محمدی به عنوان ماده ملین و طعم دهنده در غذاها استفاده می شود.

گلابتون 

 گلابتون توده وازلین نارنجی یا  قرمز  است، که با استخراج حلال غیر قطبی استخراج می شود، و ماده اصلی تولید آن  گل محمد  است.

این گیاه فقط یک گیاه زراعی است و دیگر در طبیعت یافت نمی شود، بلغارستان، ترکیه، فرانسه و هند بزرگترین تولید کننده  روغن گل محمدی  هستند، گلاب به مدت قرن ها در مناسک مذهبی و برای اهداف جسمی، عاطفی و معنوی یا شفابخشی استفاده می شده است، صنایع گل محمدی رونق زیادی در بلغارستان و فرانسه دارد.

 علاوه بر کاربردهای گل های محمدی در صنعت عطر، در چندین غذای جهانی نیز برای مقاصد آشپزی استفاده می شود،  گل های محمدی خاصیت ضد عفونی کننده ای قدرتمند دارند.

بازار غنچه گل محمدی خشک لاله زار کرمان

بازار غنچه گل محمدی خشک لاله زار کرمان

یکی از با کیفیت ترین محصولات گل محمد  غنچه گل محمدی لاله زار است که هم در بازار های داخلی و هم در میادین جهانی طرفداران زیادی دارد، بازار غنچه گل محمدی در سراسر جهان پراکنده است، و شما عزیزان می توانید برای تهیه ی این محصول ارزشمند به  وب‌سایت : www.zarghonche.com مراجعه فرمایید.

اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند