گل محمدی که به آن گل سرخ و یا گل رز نیز می گویند چنان عطری دارد که اگر به مزرعه گل محمدی بروید سرمست می شوید. غنچه گل محمدی مرغوب خواص فوق العاده ای نیز دارد که از آن به عنوان دمنوش، گلاب، اسانس و یا روغن آن استفاده می کنند. کشور ما گل محمدی مرغوبی دارد و مرغوب ترین آن در شهر کاشان تهیه می شود. صادرات این محصول نیز به دلیل اینکه در کشورهای دیگر کمتر یافت می شود رونق زیادی دارد.

صادرات انواع غنچه گل محمدی مرغوب

بررسی کیفی غنچه گل محمدی مرغوب

بررسی کیفی غنچه گل محمدی مرغوب

گل محمدی قدمت طولانی در تاریخ دارد و سال های سال از آن استفاده های گوناگونی می شده است. غنچه ی گل محمدی ویژگی های مختلفی دارد که عبارتند از:

  1. رنگ: رنگ این غنچه صورتی رنگ است و آن قدر زیبا و درخشان است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند.
  2. عطر: شاید از فاصله ای حدود 200 متری عطر این گل خوشبو به مشام شما برسد و این جزء‌ خواص فوق العاده ی این گل است.
  3. خواص غنچه گل محمدی: این گل برای قلب بسیار مفید است و سرشار از ویتامین های مختلف مثل A ، انواع B و c می باشد. وجود این ویتامین ها در این گل و استفاده از آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود. این گل برای دستگاه گوارشی نیز بسیار مفید است.
  4. اندازه: غنچه گل محمدی بسیار کوچک است و برای چیدن آن قبل از بزرگ شدن گل اقدام به کندن آن می کنند.

غنچه ی گل محمدی را معمولا می خشکانند و از پودر آن در غذاهای مختلف استفاده می کنند. استفاده از پودر غنچه گل محمدی چنان عطر و طعمی به غذای شما می بخشد که همه عاشق دستپخت شما می شوند. استفاده از پودر غنچه در سایر خوراکی ها نیز مثل استفاده از آن در ماست نیز رواج دارد.

انواع غنچه در بازار موجود است که ممکن است به صورت خشکیده و تازه چیده شده باشد. چیدن غنچه نیز فقط در ایام خاصی امکان پذیر است. اردیبهشت فصلی است که غنچه ی گل محمدی را می چینند.

فروش انواع غنچه گل محمدی مرغوب

فروش انواع غنچه گل محمدی مرغوب

خیابان های کاشان پر است از مغازه های فروش گل و گلاب. اما برای خرید و سفارش غنچه تازه نیاز نیست حتما به این شهر سفر کنید. مرغوب ترین نوع غنچه را از ما خریداری کنید. غنچه گل محمدی در فصل بهار به صورت تازه به دست مشتریان می رسد ولی در سایر فصل های سال می توانید از نوع خشک شده آن استفاده کنید. استفاده از نوع تازه غنچه برای دم کردن و استفاده به عنوان دمنوش رواج بیشتری دارد.

اردیبهشت فصل برداشت غنچه گل محمدی است که در آن ماه اکثر افراد در مزارع زیر کشت گل محمدی در شهر کاشان به برداشت مشغول می شوند.

اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند