گل محمدی مهمترین گونه گل های خانواده رز است. یک گیاه زینتی است و در کنار آن در عطر و ادکلن، خاصیت های دارویی از جمله ضد HIV، ضد باکتری، آنتی اکسیدان، ضد درد، ضد دیابت و آرامش بخش کاربرد دارد. این گیاه به دلیل گران بودن در بسته بندی های کوچک عرضه می گردد. برای مثال غنچه گل محمدی ۴۰ گرمی از مواردی است که می توان نام برد.
قیمت غنچه گل محمدی 40 گرمی بسته بندی

آشنایی با خواص درمانی غنچه گل محمدی

آشنایی با خواص درمانی غنچه گل محمدی
گل محمدی به دلیل زیبایی بی نظیر، رایحه دوست داشتنی و خاصیت های استثنایی، گیاه شناخته شده ای است.
غنچه گل محمدی خشک خواص بسیاری دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

غنچه گل محمدی نه تنها به عنوان یک گیاه زینتی بلکه برای استخراج روغن های اساسی از گلبرگ و جوانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از خود این گل ها و یا  گلاب، عرق گل سرخ و …  در مواد غذایی، عطر و لوازم آرایشی و صنایع دارویی استفاده می شود. یک بررسی اجمالی در مورد ترکیب شیمیایی روغن های گل رز و خصوصیات بیولوژیکی آن ها (ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی، آرامش بخش، ضد التهابی، حشره کش و …) انجام شد. عوامل مؤثر بر ترکیب شیمیایی گل های محمدی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

گل محمدی از زمان های قدیم مورد استفاده بوده و به روش های مختلفی برای سلامتی انسان مورد استفاده قرار می گرفته است. دانشمند بزرگ ایرانی ابن سینا، که متخصص پزشکی بود، با توجه به خاصیت های ارزشمند گل سرخ، به آن برای معالجه بیماری ها توجه کافی را به عمل آورد. این گیاه به دلیل خاصیت خاص خود در صنایع مختلفی از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، داروسازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال ، چای گل محمدی به دلیل کاهش اشتهای فرد و خاصیت چربی سوزی آن، باعث کاهش وزن می شود. علاوه بر این، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در گیاه، به ویژه روغن گل محمدی ، به از بین بردن چین و چروک های پوست و درمان آلرژی و التهاب پوست کمک می کنند.

این گیاه سرشار از ویتامین C است و خاصیت ضد التهابی، ضد استرس و آرام بخش دارد. بنابراین، از خواص درمانی آن برای درمان بیماری هایی مانند افسردگی، سرطان، چاقی، معده و روده و چین و چروک پوست ، تقویت سیستم ایمنی و کاهش درد قاعدگی استفاده می شود.

مرکز پخش غنچه گل محمدی خشک ۴۰ گرمی

مرکز پخش غنچه گل محمدی خشک 40 گرمی شما می توانید جهت خرید گل محمدی با مرکز پخش غنچه گل محمدی ما تماس حاصل نمایید. ما تخفیف های ویژه ای برای شما در نظر گرفته ایم.

اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند