نرخ جاری غنچه گل محمدی خشک شده

غنچه گل محمدی خشک شده قیمت های متفاوتی دارد و بنابر فصل خرید، نوع گل ( پایین گلبرگ ها باید قرمز و یا بنفش باشند و رو به سفیدی نروند)، اندازه گل و غیر متفاوت است. نرخ جاری غنچه گل محمدی خشک شده در شهرهایی که تولید آن بیشتر است، تا حدود زیادی کاهش داشته است. اما در شهرهایی که تولید و برداشت این محصول به میزان کمتری انجام می پذیرد، نرخ جاری فروش بیشتر است. 

نرخ جاری غنچه گل محمدی خشک شده

اطلاعاتی درباره گل محمدی صورتی

اطلاعاتی درباره گل محمدی صورتی گل محمدی صورتی دارای درختچه ای است که ارتفاع آن نهایتاً تا دو متر می رسد. در فصل چیدن گلهای محمدی به دلیل این که این درختچه دارای تیغ های تیز و بزرگ است، افراد با در دست کردن دستکش و یا بستن پارچه به دست اقدام به چیدن این محصول می کنند. 

گل محمدی صورتی به هیچ عنوان در برابر تغییرات آب و هوایی حساس نیست، بنابراین می توان آن را در شهرهایی که دارای حالت کویری و روزهای گرم و خشک هستند نیز برداشت نمود. این گل ها نیاز به آب چندانی ندارند به همین دلیل در شهرهای کویری مانند کاشان می توان به خوبی آنها را پرورش داد. 

طیف رنگی غنچه گل محمدی از صورتی بسیار کمرنگ تا قرمز کمرنگ است. اولین کشوری که این محصول را کشت می کرده است کشور ایران بوده است و به نوعی می‌توان گفت ایران زادگاه گل محمدی است. این محصول در داخل کشور ایران بیشتر در قسمتهای مرکزی کشور مانند البرز مرکزی، روستای خاوه در استان مرکزی و …  کاشته می شود. 

صادرات غنچه گل محمدی خشک شده

صادرات غنچه گل محمدی خشک شده صادرات غنچه گل محمدی خشک شده با قیمت بالاتری نسبت به غنچه های تازه انجام می پذیرد. صادرات این محصول ارزآوری بسیار زیادی برای کشورمان، ایران دارد. صادرات غنچه های خشک شده نسبت به انواع تازه این محصول بسیار بیشتر است و از دلایل این موضوع می توان موارد زیر را نام برد: 

  • ماندگاری بیشتر: غنچه گل خشک ماندگاری بسیار بالایی دارد. در هنگام صادرات ممکن است این محصول از طریق مرزهای خاکی به سایر کشورها ارسال شود و برای صادر نمودن باید روزها این غنچه ها داخل کامیون های بزرگ حمل و نقل شوند، بدون این که در گرما و یا سرما آسیب ببیند به همین دلیل غنچه خشک شده که در برابر گرما و سرما کاملاً مقاوم است و بهترین گزینه برای صادرات است. 
  • حجم کمتر: غنچه گل خشک شده با وجود حجم کمتر، قیمت بالاتری دارد. حجم و وزن کمتر این محصول باعث می شود در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی شود و محصول با کیفیت با قیمت تمام شده کمتری به سایر کشورها ارسال شود. 
اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند