در نرخ روز غنچه گل محمدی در کاشمر عوامل متعددی دخیل هستند که در میزان عرضه ‌و تقاضای آن بسیار موثر می باشند که این عوامل شامل: منطقه کشت، نوع رقم و ‌بذر، زمان چیدن، خشک یا تازه بودن، میزان بسته بودن غنچه ها و غیره می باشد. البته قیمت این محصول در میزان فروش آن بسیار تاثیر گذار است که نرخ گذاری آن توسط کارشناسان خبره این امر صورت می پذیرد.

نرخ روز غنچه گل محمدی در کاشمر

بخور گل محمدی برای سرما خوردگی

بخور گل محمدی برای سرما خوردگی

امروزه اکثر افراد با جذابیت ها و زیبایی های گل محمدی آشنایی دارند که ‌همین امر باعث شده است که در پی کشف خواص درمانی این گل منحصر به فرد و پر خاصیت باشند که به طریق مختلف از آن استفاده می شود یکی از این راه ها بخور گل محمدی می باشد که افراد در جهت جوان سازی پوست و شفاف کردن پوست صورت و هم چنین رفع چین و چروک ‌استفاده می کنند.

آنچه که در مورد بخور با گل محمدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده از آن در جهت رفع سرماخوردگی و علائم آن می باشد. همان طور که‌ مستحضرید گلودرد، سرفه، عفونت چرکی سینه، آب ریزش بینی، سر درد و تب از علائم بارز سرماخوردگی می باشند که گل محمدی به دلیل سرشار بودن از خواص آنتی اکسیدانی و وجود ویتامین ث در درمان این بیماری موثراست.

شایان ذکر است که این روش در درمان حس های بینایی و بویایی نیز تاثیر گذار است و نیز قادر به رفع سردرد مزمن و میگرن نیز می باشد.

البته باید اشاره کلی نمود به خواص بی نظیر خود غنچه گل محمدی که با مصرف به صورت دمنوش و یا به همراه چای رواج‌ پیدا کرده است که موثر در درمان یبوست، مشکلات گوارشی و روده ای، انواع سرطان، رفع کننده غم و غیره است.

در مناطق نیم خشک مانند شهر کاشمر کشت این محصول رونق یافته که تولید کنندگان سعی نموده اند با برداشت صبحگاهی تمام خواص آن را حفظ نمایند که این خود در بالا رفتن سطح کیفیت نیز کمک شایانی می کند.

بازار عرضه غنچه گل محمدی

بازار عرضه غنچه گل محمدی

در حال حاضر بازار عرضه غنچه گل محمدی از رشد و رونق گسترده ای در کشور و دنیا برخوردار است که تولید کنندگان این محصول با ارتقا سطح کیفی و بسته بندی های متنوع و قیمت مشخص توانسته اند آن را به صورت عمده و مستقیم در اختیار مشتریان داخلی و خارجی آن قرار دهند.

این تولید کنندگان بر آن شده اند که محصول تولید شده خود را به سایر نقاط دنیا نیز ارسال نمایند تا با صادرات آن باعث ارز آوری به کشور و پیشرفت اقتصادی آن گردند.

اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند