پخش غنچه گل محمدی تازه صادراتی کاشان

امروزه کمتر کسی را می شناسیم که با انواعی از گل های رز، به نام گل محمدی و یا گل سرخ آشنایی نداشته باشد. این گل ها از ایران باستان تاکنون نماد عشق و زیبایی بوده و عطر و بوی خاص و منحصربه‌فرد آن بر کسی پوشیده نیست. 

این گل که به گل سرخ نیز شهرت دارد، علاوه بر عطر و بوی دل فریبش برای مصارف دارویی و همچنین سلامت پوست و مو و دیگر موارد سلامتی و بهداشتی اهمیت فراوان دارد.

از این رو، غنچه گل محمدی صادراتی کاشان، از جمله مرغوب ترین و بهترین نوع گل، در میان دیگر گل های بخش های دیگر کشور می باشد. 

در ادامه با این محصول و دیگر خواص و نحوه تهیه آن آشنا خواهیم شد. 

 

پخش غنچه گل محمدی تازه صادراتی کاشان

اقلیم مناسب پرورش غنچه گل محمدی

اقلیم مناسب پرورش غنچه گل محمدی

ازجمله محصولاتی که می تواند در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند خود را با شرایط نامساعد آب و هوایی وفق بدهد، و تا حدودی با محیط پیرامون خود پایدار است می توان غنچه گل محمدی را نام برد.

این گل ها در مناطق معتدل و به طور کلی مناطقی که دارای آب و هوای سرد و نیمه خشک در فصل زمستان، و معتدل و خشک در فصل تابستان، باکیفیت ترین محیط کشت برای این محصول می باشد. این گل حتی در مناطق کوهپایه ای که که امکان رشد دیگر اقلام گیاهان وجود ندارد، امکان رشد دارند و نسبت به شرایط نامساعد محیطی، هم‌چون شوری، سرمایی زیاد و کمبود مواد غذایی خاک، مقاوم و محکم می باشد.

از این رو کاشت این محصول و بهره‌برداری از آن می تواند مقرون به صرفه و مورد تقاضای افراد زیادی واقع گردد.

 فروش غنچه گل محمدی خشک صادراتی کاشان

فروش غنچه گل محمدی خشک صادراتی کاشان

شهر کاشان از جمله آن اقلیم هاست که امکان کاشت و برداشت گل محمدی در آن به وفور انجام و مشاهده می شود.

زمان برداشت این گل به صورت تقریبی از اوایل اردیبهشت ماه تا اوایل تیرماه ادامه دارد، که بیش از 50 درصد از گلاب کشور در این شهرستان تولید می شود. 

فراوانی و کیفیت گل های محمدی در ایران باعث شده است که بحث صادرت این گل به سایر کشورهای جهان مطرح گردد و قابل توجه هست که تاکنون صادرات این گل‌ها به طور قابل توجهی اثرات مثبت و زرین خود را برای کشور به جای گذاشته است.

صادرات و فروش غنچه گل محمدی خشک، در طی سالیان اخیر قابل درک بوده است که این بازارها قابلیت افزایش بحث صادرات را با توجه به اصل برنامه ریزی و درست کاری با گزینش روش های دقیق و آگاهانه را دارا خواهند بود. 

 
اشتراگ گذاری:

لطفا دیدگاهتان را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند